Челси вкара два гола в края на мача, за да запише домакински успех с 3:1 над Саутхемптън в мач от 7 кръг и да оглави класирането на Висшата лига.

Тимо Вернер и Бен Чилуел вкараха по веднъж в последните шест минути на двубоя, след като „светците“ останаха с човек по-малко заради червения картон на Джеймс Уорд-Праус в 77-ата минута.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Юношата на „сините“ Трево Чалоба даде аванс на домакините още в деветата минута. До края на полувремето Челси вкара още два гола, но те бяха отменени – на Ромелу Лукаку заради засада и на Вернер заради фаул на Сесар Аспиликуета.

В 60-ата минута Саутхемптън изравни от дузпа. Малко повече от четвърт час по-късно той беше изгонен от игра и стана едва четвъртият играч на „светците“, който в един мач от Висшата лига бележи гол и получава червен картон. Другите са Питър Крауч (2005 г.), Садио Мане (2015) и Пиер-Емил Хьойберг (2018).

С намален състав гостите не успяха да удържат равенството. Тимо Вернер даде аванс на Челси в 84-ата минута, а пет минути по-късно Бен Чилуел оформи крайното 3:1.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
2 октомври (събота)

Манчестър Юнайтед – Евертън 1:1
1:0 Антони Марсиал (43), 1:1 Андрос Таунсенд (65)

Бърнли – Норич 0:0

Челси – Саутхемптън 3:1
1:0 Трево Чалоба (9), 1:1 Джеймс Уорд-Праус (60-дузпа), 2:1 Тимо Вернер (84), 3:1 Бен Чилуел (89)

Лийдс – Уотфорд 1:0
1:0 Диего Йоренте (18)

Уулвърхемптън – Нюкасъл 2:1
1:0 Хван Хи-Чан (20), 1:1 Джеф Хендрик (41), 2:1 Хван Хи-Чан (58)

от 19:30 часа Брайтън – Арсенал