Само двама футболисти от настоящия състав на Виляреал са мерили сили срещу български отбори и са записвали домакински победи срещу тях. Това са левият бек Жоан Капдевила и нападателят Джузепе Роси.

В края на октомври 2002 г. Капдевила се появява като резерва в 79-ата минута на мястото на Висенте при победата на Испания с 1:0 над България. Това става в контролна среща, играна в Гранада.

По-пресни са спомените на Джузепе Роси, който бе част от националния отбор на Италия при двата му мача от световните квалификации срещу “лъвовете”. На 11 октомври през миналата година в 68-ата минута Роси заменя Антонио ди Натале при равенството 0:0 на стадион “Васил Левски”.

Само преди седмица, на 9 септември, нападателят на Виляреал отново се появява като резерва за “Скуадра адзура” в мач срещу България. При победата на италианците с 2:0 на “Стадио Олимпико” в Торино, Роси влиза в игра в 57-ата минута на мястото на Алберто Джилардино. Тогава той се изправи на терена срещу дефанзивния халф на Левски Георги Сърмов, който е наказан за мача на “Ел Мадригал”.

През пролетта на 1989 г. треньорът на “жълтата подводница” Ернесто Валверде е част от състава на Барселона, който на полуфинал на КНК отстранява ЦСКА след 4:2 на “Камп Ноу” и 2:1 на “Васил Левски”. Валверде обаче не играе и в двата мача, както не взима участие и на финала при победата с 2:0 над Сампдория. Той напуска Барса през 1990 г., когато в клуба пристига Христо Стоичков.