Лацио постигна драматична победа с 3:2 в домакинството си на Парма от 31-ия кръг на Серия "А". Успехът на "орлите" от Рим дойде след гол в 93-ата минута на Антонио Кандрева.

Сенад Лулич откри за Лацио в 15-ата минута, но Джонатан Биабиани изравни в 26-ата минута. През втората ветеранът Мирослав Клозе направи 2:1 с попадение в 67-ата минута, след което обаче гостите отново изравниха. В 81-ата минута Мишел Сиани си отбеляза автогол за 2:2. Вината за него обаче беше на вратаря Федерико Маркети. След като провали Лацио срещу Лудогорец в София, инкасирайки две попадения след негови грешки, стражът се изложи и днес. Италианският национал не успя да хване топката, след като съотборникът му Сиани я беше отклонил с тяло, и тя влетя в мрежата му. Това обаче беше записано като автогол на френския защитник.

Пълната драма настъпи в добавеното време на двубоя. "Олимпико" изригна в 93-ата минута, когато Антонио Кандрева донесе радост на феновете на домакините, отбелязвайки за крайното 3:2 след отлично подаване на Балде Кейта.

След измъчения успех Лацио вече е само на 3 точки от петия Интер, а "пармалатите" са шести. "Орлите" имат в актива си 45, докато Парма е с 47.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 31 КРЪГ
29.03.2014
19:00 часа
Болоня - Аталанта 0:2
0:1 Джузепе де Лука (22), 0:2 Марсело Естигарибия (26)
29.03.2014
21:45 часа
Милан - Киево 3:0
1:0 Марио Балотели (3), 2:0 Кака (27), 3:0 Кака (54)
30.03.2014
13:30 часа
Сасуоло - Рома 0:2
0:1 Матия Дестро (16), 0:2 Мишел Бастос (90+5)
30.03.2014
16:00 часа
Верона - Дженоа 3:0
1:0 Марко Донадел (35), 2:0 Лука Тони (88), 3:0 Лука Тони (90)
30.03.2014
16:00 часа
Торино - Каляри 2:1
1:0 Омар Ел Кадури (45), 2:0 Алесио Черчи (71), 2:1 Нене (77)
30.03.2014
16:00 часа

Сампдория - Фиорентина 0:0

30.03.2014
16:00 часа
Лацио - Парма 3:2
1:0 Сенад Лулич (15), 1:1 Джонатан Биабиани (26), 2:1 Мирослав Клозе (67), 2:2 Мишел Сиани (81-автогол), 3:2 Антонио Кандрева (90+3)