Българските национали Кристиян Малинов и Димитър Велковски бяха титуляри за своите тимове в Белгия.

Льовен, където се подвизава Малинов, стигна до успеха над Варегем с 2:1, а бившият халф на ЦСКА изигра пълни 90 минути. Тома Анри откри за Льовен в 19-ата минута, а в 63-ата минута тимът вкара втори гол.  Сайдо Бераино върна едно попадение в 70-ата минута, но Варегем не успя да стигне поне до точката в тази среща.

Серкъл Брюж, в който играе Велковски, също се поздрави с успех с 2:1, но като гост. Тимът на българина се наложи над Юпен. 25-годишният футболист, който премина в Белгия от Славия, бе сменен в 69-ата минута. Килиан Азар даде аванс на гостите още в 5-ата минута. В 39-ата Юлиан Нгой изравни, но петнадесет минути преди края Антони Мусаба вкара победното попадение за Серкъл Брюж.

Льовен е на шестата позиция във временното класиране в Белгия с 14 точки, колкото има и съперникът на Лудогорец в Лига Европа - Антверп. Серкъл Брюж е осми с 12 точки.