Шампионът на Казахстан - Астана, който е воден от Станимир Стоилов, записа второ поредно равенство в първенството. Лидерът в класирането достига само до точка при гостуването си на Тобол, въпреки превъзходството си през целия мач.

Шчеткин изненадващо откри резултата за домакините в 71-ата минута, но само 5 по-късно Кабананга изравни.

Воденият от Димитър Димитров - Иртиш, прекъсна серията си без победа и надделя с 1:0 като гост над Шахтьор (Караганди) с попадение на Двали още в 4-ата минута.

Преслав Йорданов игра 25 минути за Ордобаси при домакинската победа с 3:0 над Акжайк и не успя да запише името си сред голмайсторите. Бившият нападател на ЦСКА започна като титуляр, но получи контузия и бе заменен.

Астана е лидер в класирането с 24 точки, докато Ордобаси е на второ място с 22. Иртиш заема трета позиция с 20 точки.