С две равенства приключиха първите срещи от плейофите за класиране в испанската Примера дивизион. Алкоркон и Хирона завършиха 1:1, а при същия резултата приключи срещата между Лас Палмас и Алмерия.

На стадион "Гран Канария" в Лас Палмас пред 16 564 зрители Алекс Видал изведе гостите от Алмерия напред още в 7-ата минута. Домакините все пак запазиха шансове след късен изравнителен гол. В 85-ата минута Тиеви Бифума оформи крайното 1:1.

Другият фаворит за финала - Хирона, също е с по-добри шансове преди реванша с Алкоркон. Каталунците успяха да отбележат от статично положение в деветата минута, когато Мойсес Уртадо засече топката в мрежата. Изравняването дойде в 63-ата минута, когато Мигелес засече с глава центриране.

Реваншите са в неделя вечер съответно в Алмерия и Хирона.