С две ремита започнаха срещите от 25-ия кръг в испанската Примера дивисион и те не доведоха до сериозни промени във временното класиране.

Расинг (Сантандер) завърши 1:1 у дома с прекия си конкурент в битката за оцеляване Спортинг (Хихон). Гостите поведоха в резултата с гол на Давид Барал в 42-ата минута след асистенция на Ривера. След почивката в 74-ата минута уругвайския нападател Кристиан Стуани от дузпа изравни за крайното 1:1. След подялбата на точките Расинг си остана на 18-о място с 24 точки, а Спортинг е точно зад него на 18-а позиция с 21 пункта.

При същия резултат 1:1 приключи и сблъсъка между Бетис и Хетафе. След нулево първо полувреме домакините от Севиля поведоха с гол на Хорхе Молина в 51-ата минута след асистенция на Монтеро. Само четири минути по-късно пък Дорадо изравни от дузпа, а до края на мача нови попадения не паднаха. След равенството Бетис е на 11-о място с 30 точки, докато Хетафе на 13-а позиция с 29 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 25 КРЪГ
25.02.12
19:00 ч.
Расинг (Сантандер) - Спортинг (Хихон) 1:1
0:1 Давид Барал (42), 1:1 Кристиан Стуани (74-дузпа)
13:00 ч.
Виляреал - Атлетик (Билбао) (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 25 мача, 13 победи за Виляреал, 6 равенства, 6 победи за Атлетик (Билбао)
26.02.12
17:00 ч.
Райо Валекано - Реал (Мадрид) (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 25 мача, 4 победи за Райо Валекано, 3 равенства, 18 победи за Реал (Мадрид)
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) - Барселона (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 149 мача, 52 победи за Атлетико (Мадрид), 34 равенства, 63 победи за Барселона

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.