Атлетико (Мадрид) не успя да победи на своя „Висенте Калдерон” тима на Севиля, с когото завърши 2:2 в среща от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Мачът бе много динамичен и изпъстрен с множество голови положения и пред двете врати. В 42-ата минута андалусците излязоха напред в резултата, след като Диего Перота изведе на чудесна позиция Алваро Негредо и последният не сгреши за 0:1. След почивката в 47-ата минута Коке изравни след асистенция на уругваеца Диего Форлан – 1:1. „Дюшекчиите” се хвърлиха в атака след това попадение да търсят пълен обрат, но вместо това отново получиха гол във вратата си. В 66-ата минута Иван Ракитич се разписа след асистенция на Хесус Навас за 1:2. Устремът на домакините доведе само до ново изравняване в 77-ата минута, когато Антонио Лопес подаде към Хосе Антонио Рейес, който оформи крайното 2:2.

В друга среща от този кръг Еспаньол разгроми у дома Реал Сосиедад с 4:1. „Папагалчетата” поведоха след автогол в 42-ата минута на Дани Естрада, който две минути по-късно се реваншира за грешката си и изравни за 1:1. Девет минути след почивката Серхио Гарсия отново даде преднина на Еспаньол за 2:1, а Хосе Мария Кайехон в 81-ата и Хави Морено Маркес в 90-ата минути оформиха крайното 4:1 за каталунците.

В най-безинтересния сблъсък до момента от този кръг Спортинг (Хихон) и Сарагоса поделиха точките след 0:0.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 25 КРЪГ

Спортинг (Хихон) - Сарагоса 0:0

Еспаньол - Реал Сосиедад 4:1
1:0 Дани Естрада (42-автогол), 1:1 Дани Естрада (44), 2:1 Серхио Гарсия (54), 3:1 Хосе Мария Кайехон (81), 4:1 Хави Морено Маркес (90)

Атлетико (Мадрид) - Севиля 2:2
0:1 Алваро Мегредо (42), 1:1 Коке (47), 1:2 Хесус Навас (66), 2:2 Хосе Антонио Рейес (77)

На 26 февруари (събота) от 21:00 часа
Майорка - Барселона (ТV+ "Булсатком")
Баланс: 31 мача, 7 победи за Майорка, 5 равенства, 19 победи за Барселона

На 26 февруари (събота) от 23:00 часа
Депортиво (Ла Коруня) - Реал (Мадрид) (ТV+ "Булсатком")
Баланс: 81 мача, 18 победи за Депортиво (Ла Коруня), 16 равенства, 47 победи за Реал (Мадрид)

На 27 февруари (неделя) от 18:00 часа
Еркулес - Хетафе (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 1 мач, 1 победа за Хетафе

Леванте - Осасуна
Баланс: 7 мача, 3 победи за Леванте, 1 равенство, 3 победи за Осасуна

На 27 февруари (неделя) от 20:00 часа
Расинг (Сантандер) - Виляреал (ТV+ "Булсатком")
Баланс: 21 мача, 4 победи за Расинг (Сантандер), 4 равенства, 13 победи за Виляреал

На 27 февруари (неделя) от 22:00 часа
Атлетик (Билбао) - Валенсия (ТV+ "Булсатком")
Баланс: 151 мача, 56 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 50 победи за Валенсия

На 28 февруари (понеделник) от 22:00 часа