Атлетико (Мадрид) победи Малага с 2:0 като гост в мач от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион. Това беше 17-ата победа за „дюшекчиите“ от началото на сезона и четвърта поредна след 2:0 като гост на Малага. Столичани временно се изкачиха на третото място в класирането преди неделното домакинство на Севиля срещу Спортинг (Хихон).

Малага бе загубил последните си две домакинства, а Атлетико нямаше поражение в последните си 6 гостувания. Фернандо Торес асистира на Коке за първото попадение в 26-ата минута. Хлапето се промъкна между двама бранители, беше повален, но съотборникът му притича и опъна мрежата за 0:1. Четвърт час преди края падна и вторият гол.

Филипе Луис се разписа за първи път от началото на кампанията, след като технично копна топката над вратаря, а асистенцията отново бе на Торес.