Атлетико (Мадрид) се класира за четвъртфиналите на Кралската купа в Испания. Актуалният носител на трофея победи Валенсия с 2:0 в мач-реванш от осминафиналите и продължава напред с общ резултат 3:1. “Дюшекчиите” нямат загуба на своя "Висенте Калдерон" от началото на сезона.

Диего Годин откри с глава в 51-ата минута, след като се оказа най-съобразителен след корнер. Гостите претендираха, че голмайсторът е извършил нарушение срещу Антонио Бараган, но реферът Фернандес Естрада зачете попадението. В 89-ата минута Раул Гарсия по идентичен начин фиксира крайното 2:0.

Валенсия остана с 10 души секунди преди последния съдийски сигнал, след като втори жълт картон получи Даниел Парехо. “Прилепите” записаха втора поредна загуба на "Калдерон". На 15 декември 2013 г. те отстъпиха с 0:3 в двубой от Примера дивисион.