Дженоа записа седми пореден мач без победа в Серия „А“, след като в мач от 23 кръг загуби с 0:1 като домакин на Сасуоло. Лоренцо Пелегрини вкара единственото попадение в мача, когато в 26-ата минута от воле засече центриране от пряк свободен удар отляво.

С този успех Сасуоло събра 27 точки и излезе на 14-о място. Със същия актив са Болоня и Каляри. Дженоа е на 16-а позиция с 25 точки.

Два гола на Алехандро Гомес в първите 17 минути се оказаха достатъчни на Аталанта за успеха с 2:0 над Каляри. Аталанта излезе на шесто място с 42 точки, колкото има и Интер. Каляри е 15-и с 27 точки.

С човек по-малко Киево удържа Удинезе за домакинското нулево равенство. Бощян Цезар беше отстранен от игра в 82-ата минута за втори жълт картон. Двата отбора са съседи в класирането с по 29 точки, но „зебрите“ имат предимството на по-добра голова разлика и са 11-и в подреждането.