Дженоа и Палермо не успяха да се победят и завършиха 1:1 мача си от седмия кръг на италианската Серия „А”. Луиджи Джорджи (15) даде аванс на гостите от Сицилия, а Марко Бориело (52) донесе точката за домакините от Генуа.

Гостите от остров Сицилия започнаха по-силно мача на стадион „Луиджи Ферари” и в 15-ата минута поведоха с гол на Луиджи Джорджи след асистенция на словенския халф Йосип Иличич – 0:1. Въпреки усилията и на двата тима нови попадения до края на първата част не бяха реализирани.

След почивката домакините от Генуа се хвърлиха в атака и логичното се случи в 52-ата минута, когато чилийският нападател Кристобал Хоркера изведе на чудесна позиция Марко Бориело, който не сгреши и изравни за 1:1. До края на мача играчите на Дженоа се опитаха да стигнат и до пълен обрат, но така и не успяха да вкарат нов гол.

С подялбата на точките Дженоа вече има 9 в актива си и е на шесто място във временното класиране, докато Палермо остава в зоната на изпадащите, заемайки 18-а позиция с 5 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 7 КРЪГ
06.10.12
19:00 ч.
Киево - Сампдория 2:1
1:0 Сирил Тереау (45+2), 1:1 Енцо Мареска (61), 2:1 Ди Микеле (87)
06.10.12
21:45 ч.
Дженоа - Палермо 1:1
0:1 Луиджи Джорджи (15), 1:1 Марко Бориело (52)
Баланс: 60 мача, 20 победи за Наполи, 25 равенства, 15 победи за Удинезе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК