Дженоа пропусна невероятен шанс да победи като гост Парма и да се отдалечи от зоната на изпадащите. Тимът на Давиде Балардини създаде множество положения пред вратата на съперника, удари и две греди, но така и не стигна до гол – 0:0.

Мачът тръгна лошо за „пармалатите“ още от самото начало, като само след 3 минути на терена новото попълнение Макдоналд Марига получи разтежение и бе заменен.  Постепенно генуезци натиснаха и Паварини трябваше да се намесва решително, след като Андреа Бертолачи стреля мощно с глава от упор. Малко по-късно отново острието на Дженоа бе най-близо до гола, но пак Паварини се оказа последна преграда пред него. В самия край на полувремето преотстъпеният от Рома Марко Бориело получи добър пас от Бертолачи, но от десет метра прати топката високо над вратата.

Втората част продължи по същия начин и в 48-ата минута мощен шут на Бертолачи разтресе напречната греда. Малко по късно той повтори това упражнение, но този път прати топката в страничния стълб. В самия край на мача Парма можеше да открадне трите точки, но в 86-ата минута Себастиан Фрей отрази опасен удар на Андреа Кода.

Така Дженоа остана 17-и, точно над чертата, със 22 точки. Парма пък на 10-а позиция с 32 т.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 24 КРЪГ
09.02.13
19:00 ч.
Ювентус - Фиорентина 2:0
1:0 Мирко Вучинич (20), 2:0 Алесандро Матри (42)
09.02.13
21:45 ч.
Лацио - Наполи 1:1
1:0 Серджио Флокари (11), 1:1 Уго Кампаняро (87)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК