Ювентус допусна първа издънка от началото на сезона в Серия "А", завършвайки 2:2 при гостуването си на Дженоа. Двубоят бе последен от програмата на петия кръг в Италия.

В 6-ата минута Винченцо Якуинта даде преднина на "бианконерите", а в 31-ата Джандоменико Место изравни за Дженоа. През втората част резервите Ернан Креспо и Давид Трезеге се разписаха. Аржентинският нападател се появи в игра в началото на второто полувреме и даде преднина на Дженоа в 75-ата - 2:1. Четири минути преди края на двубоя Давид Трезеге донесе точката на Юве, оформяйки крайното 2:2.

След почивката за отбора на Чиро Ферара попадения вкараха още Якуинта и Киелини, но те бяха отменени заради засади.

След изиграването на мачовете от петия кръг в Серия "А" лидер е Интер с 13 точки, колкото има и Ювентус, но "бианконерите" са с по-лоша голова разлика. На третата позиция е Сампдория с 12, а Дженоа е на четвъртото място с 12. /БЛИЦ

1:0 Йоветич (25), 2:0 Джилардино (66)

1:0 Ето`о (3), 2:0 Д. Милито (5), 3:0 Лусио (30), 3:1 Лавеси (37)

0:1 Божинов (21), 1:1 Ледесма (42-дузпа), 1:2 Аморузо (45-дузпа)

Палермо – Рома 3:3
0:1 Бриги (20), 1:1 Будан (40), 1:2 Бурдисо (45), 2:2 Миколи (45), 3:2 Ночерино (56), 3:3 Тоти (88-дузпа)

Сиена – Киево 0:0

1:0 Ди Натале (22)

четвъртък, 24 септември
Дженоа – Ювентус 2:2
0:1 Винченцо Якуинта (6), 1:1 Джандоменико Место (31), 2:1 Ернан Креспо (74), 2:2 Давид Трезеге (86)