Дженоа се настани на третата позиция в италианската Серия "А" след победа с 3:0 като гост над Чезена.

Алесандро Матри откри резултата в полза на Дженоа в 4-ата минута, а в седмата Лука Антонели направи 2:0. Крайното 3:0 за "грифоните" оформи Масимо Волта с автогол в 43-ата минута. Дженоа може да запази мястото си в тройката, ако претендентите за това Наполи и Сампдория не се победят в понеделник (22:00 часа).

В друг мач от кръга, игран по същото време, Фиорентина победи Каляри с 4:0 като гост. Матиас Фернандес откри за "виолетовите" в 17-ата минута, а в 55-ата отново той вкара за 2:0. Марио Гомес се разписа за 3:0 в 69-ата, а пет по-късно Хуан Куадрадо оформи крайното 4:0.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 13 КРЪГ
29.11.14
19:00 ч.
Сасуоло – Верона 2:1
0:1 Вангелис Морас (7), 1:1 Никола Сансоне (50), 2:1 Сафир Тайдер (77)
29.11.14
21:45 ч.
Киево – Лацио 0:0
30.11.14
16:00 ч.
Чезена – Дженоа 0:3
0:1 Алесандро Матри (4), 0:2 Лука Антонели (7), 0:3 Масимо Волта (43-автогол)
30.11.14
16:00 ч.
Емполи – Аталанта 0:0
30.11.14
16:00 ч.
Милан – Удинезе 2:0
1:0 Жереми Менез (65-дузпа), 2:0 Жереми Менез (75)
30.11.14
16:00 ч.
Палермо – Парма 2:1
1:0 Паоло Дибала (37), 1:1 Рафаеле Паладино (40), 2:1 Едгар Барето (73)
30.11.14
16:00 ч.
Каляри – Фиорентина 0:4
0:1 Матиас Фернандес (17), 0:2 Матиас Фернандес (55), 0:3 Марио Гомес (69), 0:4 Хуан Куадрадо (74)