Дженоа победи Сампдория с 2:1 в Дерби дела Лантерна (дербито на фара), което бе част от 36 кръг на Серия “А”.

“Грифоните” удариха градския си съперник с по едно попадение в края на първата и втората част, въпреки че завършиха мача с човек по-малко.

Антонио Флоро Флорес откри резултата точно преди почивката, а Никола Поци изравни в 67-ата.

Джандоменико Место от Дженоа бе изгонен за втори жълт картон в 90-ата минута, а в добавеното време Мауро Босели донесе победата на символичните домакини.

Поражението остави Сампдория в зоната на изпадащите с 36 точки, на две от Лече, който е с две точки над чертата. До края на сезона на “моряците” предстоят два трудни мача – с Палермо у дома и като гост на Рома./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 36 КРЪГ
На 7 май (събота)
Палермо – Бари 2:1
0:1 Симоне Бентивольо (7), 1:1 Фабрицио Миколи (39), 2:1 Чезаре Бово (53)

На 8 май (неделя)
1:0 Даниеле Корвиа (49-дузпа), 1:1 Джузепе Маскара (67), 2:1 Ернесто Чевантон (88)

0:1 Матиас Силвестре (27), 0:2 Гонсало Бергесио (75), 1:2 Алесандро Диаманти (90)

Каляри – Чезена 0:2
0:1 Луис Хименес (54), 0:2 Доминик Малонга (84)

1:0 Джампаоло Пацини (35), 2:0 Естебан Камбиасо (28), 2:1 Алберто Джилардино (74), 3:1 Филипе Кутиньо (77)

1:0 Антонио ди Натале (35), 2:0 Антонио ди Натале (42), 2:1 Либор Козак (76)

1:0 Антонио Флоро Флорес (45), 1:1 Антонио Поци (67), 2:1 Мауро Босели (90+4)