Легендата на Ливърпул Стивън Джерард записа блестящо завръщане на „Анфийлд”. Бившият халф на мърсисайдци вкара гол и подаде за още три в мач с благотворителна кауза между легенди на английския гранд и Реал (Мадрид). Срещата завърши 4:3 в полза на "червените", които водеха с 4:0 преди последните десет минути.

Стиви Джи беше приветстван от публиката при гола си, за разлика от Майкъл Оуен, който бе освиркан от някои фенове заради факта, че е играл и за големия враг Манчестър Юнайтед.

За „кралския” клуб играха легенди като Роберто Карлос, Кларънс Зеедорф, Луиш Фиго и Фернандо Мориентес.

Майкъл Оуен (24) вкара единствения гол за първото полувреме. Джон Олдридж (50) удвои преднината на домакините, а Роби Фаулър (66) се разписа от дузпа. След това Джерард (71) отбеляза превъзходен гол за 4:0 с удар от въздуха. Едвин Конго (80) вкара първия гол за испанците. Фернандо Мориентес (81) със силен шут и Рубен де ла Ред (90) с глава оформиха крайния резултат. Де ла Ред прекрати кариерата си на 23 години заради проблеми със сърцето.