Стивън Джерард дебютира с гол за Лос Анджелис Галакси в Мейджър Сокър Лийг (МЛС) на САЩ и Канада. Легендата на Ливърпул се разписа във вратата на Сан Хосе Ърткуейкс при успеха с 5:2. В първия си мач в МЛС и общо трети за отбора бившият английски национал вкара в 37-ата минута за 2:2. Преди това Амариква на два пъти бе точен за комфортен аванс на гостите, но Роби Кийн от дузпа и Стиви Джи възстановиха статуквото.

То отново бе нарушено след малко повече от част игра. Кийн вкара втория си гол в двубоя след асистенция на Джерард. В 80-ата ирландецът оформи своя хеттрик с второ изпълнение от бялата точка. Крайното 5:2 фиксира Себастиан Летгет в продължението на редовното време.

На трибуните за този мач бе превърналият се в легенда на Лос Анджелис Галакси Дейвид Бекъм.

Благодарение на успеха тимът е лидер в Западната конференция с 34 точки от 22 мача. С по две по-малко са Сиатъл Саундърс, Ванкувър Уайткапс и Далас. Първите два отбора обаче са с два мача пасив, докато третият от изброените е с три.