Лестър се наложи с 1:0 над Кристъл Палас в мач от 10 кръг на Висшата лига. Единственото попадение в двубоя беше реализирано от Джейми Варди, който вкара в седми пореден мач от първенството.

Английският национал се възползва от грешка на Бреде Хангеланд в 59-ата минута, копна топката над вратаря Уейн Хенеси и от три метра стреля точно в празната врата.

„Орлите“ имаха две претенции за дузпа, като при първото Уилфрид Заха получи жълт картон за симулация. При най-чистото положение за гол за Кристъл Палас Скот Дан с глава прехвърли вратата на „лисиците“.

Марк Хюз отбеляза със загуба своя мач № 100 начело на Сток Сити. „Грънчарите“ записаха домакинско поражение с 0:2 от Уотфорд. Трой Дийни откри в 43-ата минута след грешка на защитата на домакините.  Алмен Абди удвои в 69-ата минута.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
24.10.15
17:00 ч.
Уест Хям - Челси 2:1
1:0 Мауро Сарате (17) 1:1 Гари Кейхил (56), 2:1 Анди Керъл (79)
Астън Вила - Суонзи 1:2
1:0 Джордан Айю (62), 1:1 Гилфи Сигурдсон (68), 1:2 Андре Айю (87)
24.10.15
17:00 ч.
Сток Сити - Уотфорд 0:2
0:1 Трой Дийни (43), 0:2 Алмен Абди (69)
Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити Диема Спорт
Баланс: 152 мача, 60 победи за Манчестър Юнайтед, 49 равенства, 43 победи за Манчестър Сити