Джонбук Хюндай Моторс победи Улсан Хюндай с 2:1 и спечели шампионската титла в корейската Кей Лига за втори път в историята си.

След нулево първо полувреме, Улсан откри резултата в 56-ата минута с гол от пряк свободен удар на бившия играч на Уулвърхемптън, Фулъм и Рединг Сеол Ки-Хьон.

Три минути по-късно Джонбук изравни чрез Ениньо, който бе точен от дузпа. Друг бразилец – Луис Енрике, донесе победата на домакините в 70-ата минута.

Джонбук спечели и първия мач от финалната серия в сряда, когато също се наложи с 2:1. Тогава Ениньо вкара два гола, първият отново от дузпа.

Бразилецът вече има пет попадения във финалите на корейското първенство, повече от всеки друг играч в Кей Лигата. Шампионът в първенството се определя с мачове на разменено гостуване.

Джонбук Хюндай Моторс, който спечели титлата и през 2009 г., получи 300 милиона вона (270 000 долара) от наградния фонд. Улсан Хюндай взе 150 милиона вона за второто си място.