Тотнъм разби с 9:1 Уигън в мач за историята, в който Джърмейн Дефоу се отчете с 5 попадения за "шпорите". По един гол вкараха Питър Крауч, Аарън Ленън и Нико Кранчар. Вратарят на Уигън Крис Къркланд пък си отбеляза автогол. Автор на почетното попадение за гостите стана Пол Шарнър.

По-малко от 40 минути бяха необходими на английския национал Джърмейн Дефоу да направи нещо запомнящо се, вкарвайки пет попадения. Головата му серия стартира в 51-ата минута, когато се разписа за 2:0, след като преди това Питър Крауч бе открил за "шпорите" в 9-ата. Дефоу направи 3:0 в 54-ата, а след това наказа Уигън още в 58-ата, 69-ата и 87-ата минути. Така Тотнъм записа една от най-категоричните победи в мач от Висшата лига, съумявайки да стори нещо, рядко срещано по английските терени - да вкара 9 гола в една среща.

С прибавените три точки "шпорите" събраха 25 в актива си и свалиха Астън Вила от четвъртото място. /БЛИЦ

Болтън - Блекбърн 0:2
0:1 Дейвид Дън (32), 0:2 Самюъл Рикетс (73)

1:0 Питър Крауч (9), 2:0 Джърмейн Дефоу (51), 3:0 Джърмейн Дефоу (54), 3:1 Пол Шарнър (57), 4:1 Джърмейн Дефоу (58), 5:1 Аарън Ленън (64), 6:1 Джърмейн Дефоу (69), 7:1 Джърмейн Дефоу (87), 8:1 Крис Къркланд (88-автогол), 9:1 Нико Кранчар (90+4)

От събота, 21 ноември
Ливърпул – Манчестър Сити 2:2
1:0 Мартин Шкъртел (50), 1:1 Емануел Адебайор (69), 1:2 Стивън Айрлънд (76), 2:2 Йоси Бенаюн (78)

Бирмингам - Фулъм 1:0
1:0 Лий Бойър (16)

Бърнли - Астън Вила 1:1
1:0 Стивън Колдуел (9), 1:1 Емил Хески (86)

Челси - Уулвърхемптън 4:0
1:0 Флоран Малуда (5), 2:0 Микаел Есиен (12), 3:0 Микаел Есиен (22), 4:0 Джо Коул (56)

Хъл Сити - Уест Хям 3:3
0:1 Гилермо Франко (5), 0:2 Джак Колисън (11), 1:2 Карлтън Коул (27-автогол), 2:2 Камил Сайет (44), 3:2 Джими Булард (45+1-дузпа), 3:3 Мануел да Коща (69)

Съндърланд - Арсенал 1:0
1:0 Дарън Бент (71)

Манчестър Юнайтед – Евертън3:0
1:0 Дарън Флетчър (35), 2:0 Майкъл Карик (67), 3:0 Антонио Валенсия (76)