Ростов надви с 2:1 Терек (Грозни) в мач от 1-ия кръг на Премиер лигата в Русия, където в първите три двубоя от новия сезон не беше излъчен победител. Днес обаче се намери отбор, който да вземе трите точки.

Домакините изоставаха в резултата малко преди края на двубоя, след като в 71-ата минута бразилецът Аилтон Алмейда даде преднина на Терек с попадение от дузпа.

До 89-ата минута гостите от Чечня запазваха крехкия си аванс, но тогава Ростов стигна до изравняването. Взетият под наем от Спартак (Москва) нападател Артьом Дзюба направи 1:1, също от 11-метров наказателен удар.

Във втората минута на добавеното време Дзюба донесе и трите точки за своя тим, възползвайки се от подаване на друг играещ под наем в Ростов от Спартак (Москва) - Жано Ананидзе. Така Ростов стартира победно шампионата и временно ограви класирането в Русия.

На 16 юли (вторник), 16:00 часа: Амкар – Том
На 16 юли (вторник), 18:30 часа: Криля советов – Спартак (Москва)
На 17 юли (сряда), 16:30 часа: Урал – ЦСКА (Мосва)
На 17 юли (сряда), 19:00 часа: Краснодар - Зенит

КЛАСИРАНЕ: 1.Ростов 3 т., 2.Анжи 1 т., 3.Динамо (Москва) 1 т., 4.Локомотив (Москва) 1 т., 5.Волга 1 т., 6.Рубин (Казан) 1 т., 7.Кубан (Краснодар) 1 т. и др.