Един от фаворитите в турнира за Купата на африканските нации Нигерия не успя да победи Екваториална Гвинея в първия си мач от турнира с стигна само до 1:1 срещу далеч по-скромния си съперник.

Нигерия можеше да поведе в резултата още в 11-ата минута, но ударът на Зайду Сануси не намери целта.

Екваториална Гвинея поведе изненадващо в резултата в 36-ата минута, когато Хосе Мачин комбинира с Иван Салвадор, а последният отблизо вкара топката във вратата на Стенли Нвабили.

Нигерия много бързо успя да изравни резултата с гол на голямата си звезда Виктор Осимен в две минути по-късно.

В добавеното време на първата част Хесус Овоно направи страхотно спасяване след удар на Моузес Симон. Овоно направи ново впечатляващо спасяване в 54-ата минута след удар на Сануси. Вратарят Овоно отново се наложи да се намесва решаващо в 68-ата минута след опит за гол на Ола Айна.

На 18 януари е дербито в групата между Нигерия и домакина на турнира Кот Д'Ивоар. Екваториална Гвинея ще се изправи срещу Гвинея-Бисау.

Домакинът Кот д'Ивоар започна турнира с победа с 2:0 срещу Гвинея Бисау и към момента оглавява групата с 3 точки.