Българският национал Едисон Йорданов вкара първия си гол от началото на сезона в белгийското първенство. Това стана при поражението на Вестерло с 1:2 като гост на Андерлехт в двубой от четвъртия кръг на шампионата.

Българинът се появи в игра като смяна на полувремето и в 80-ата минута порази вратата на 34-кратния първенец на Белгия след подаване на Юсуке Мацуо.

Андерлехт поведе в резултата още в първата минута, когато се разписа датският национал Каспер Долберг. В 71-ата минута домакините удвоиха, като този път се разписа опитният Ян Вертонген.

До края на двубоя тимът на Йорданов, който получи жълт картон в 86-ата минута, опита да изравни, но без успех и така победата бе за Андерлехт.

Така Андерлехт се изкачи на 4-о място във временното класиране с 9 точки, докато Йорданов и компания са на предпоследната 15-а позиция със само точка в състава си.