Българският нападател Едисон Йорданов реализира едно от попаденията за втория тим на Борусия (Дортмунд) при успеха с 2:0 в гостуването срещу Холщайн (Кийл) в среща от германската Трета лига. Българинът се разписа в 70-ата минута, оформяйки крайния резултат. Йорданов спря устрема на домакините, които се опитваха да изравнят след първия гол в мача на Огужан Кефкир в 37-ата минута.

Едисон Йорданов има вече 3 попадение за „жълто-черните” от началото на сезона. Младежкият ни национал ще има нов шанс за изява пред Юрген Клоп, който го е включил в сметките си за зимната подготовка през януари. Това ще бъде трета поредна подготовка за българина с първия състав.

С успеха си днес вторият тим на вестфалци се измъкнаха от зоната на изпадащите и заемат вече 16-а позиция с 21 точки. По-рано днес първият отбор на „жълто-черните” падна с 0:1 при визитата си на Херта в Берлин и записа девета загуба от началото на сезона в елита.