Египет е първият финалист в турнира за Купата на Африканските нации в Габон. Рекордьорът със 7 титли до момента отстрани Буркина Фасо с 4:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията резултатът бе 1:1.

През първата част отборите играха предпазливо и головите положения бяха рядкост. След почивката обаче съперниците си размениха по един гол. Една от звездите на Рома Мохамед Салах (65) изведе „фараоните” напред в резултата след шут от далечна дистанция. Буркина Фасо обаче изравни чрез Аристид Бансе (73) с шут от въздуха.

В продълженията не бяха реализирани попадения, а при дузпите Ел Саид изпусна още първата дузпа за Египет. При резултат 3:3 вратарят на „жребците” Кофи пропусна от бялата точка, а след това и Бертран Траоре също сгреши. „Фараоните” бяха безпогрешни при останалите си дузпи и се класираха за финала на надпреварата.

РЕЗУЛТАТИ И СТАТИСТИКА ОТ КУПАТА НА АФРИКАНСКИТЕ НАЦИИ - ТУК!

НАЙ-ДОБРИТЕ КОЕФИЦИЕНТИ ЗА КУПАТА НА АФРИКАНСКИТЕ НАЦИИ!!!