Съперникът на България в европейските квалификации Англия победи с 3:1 Египет в контрола, играна на "Уембли". "Фараоните", които спечелиха последните три издания на Купата на Африканските нации, изненадващо поведоха в резултата в 23-ата минута. Тогава съотборникът на Димитър Рангелов в Борусия (Дортмунд) - Мохамед Зидан, вкара за 0:1.

До края на срещата обаче селекцията на Фабио Капело стигна до пълния обрат след два гола на резервите Питър Крауч - в 57-ата и 80-ата минути и Шон Райт-Филипс в 75-ата.

Капитан на Англия в тази контрола бе Стивън Джерард, а при напускането си на терена звездата на Ливърпул връчи лентата на Уейн Рууни.

Дебют за домакините срещу Египет направи Лейтън Бейнс. /БЛИЦ

Съставът на Англия: Робърт Грийн, Уес Браун, Джон Тери, Матю Ъпсън, Лейтън Бейнс, Гарет Бари, Франк Лампард (46-Майкъл Карик), Стивън Джерард (73-Джеймс Милнър), Тио Уолкът (57-Шон Райт-Филипс), Джърмейн Дефоу (46-Питър Крауч), Уейн Рууни (86-Карлтън Коул)