Египетският клуб Ал Ахли спечели Суперкупата на Африка по футбол, след като се наложи с 2:1 над отбора Леопардс Долиси (Конго). Конгоанците имаха доста възможности да нанесат решителен удар, но в крайна сметка египтяните триумфираха за пети път в последните 11 години в мача между шампиона на Африка и носителя на Купата на Конфедерацията.

Тийнейджърът Рами Рабиея откри резултата за Ал Ахли в 55-ата минута, а в 72-ата ветеранът Мохамед Баракат удвои преднината. Пет минути по-късно капитанът на Леопардите Руди Ндей върна едно попадение. В последните 13 минути конгоанците натиснаха здраво, а в последните минути египетски защитник изчисти топката от голлинията. Всъщност играчите на Леопардс може да се сърдят само на себе си, след като през първото полувреме улучиха гредата, а в началото на втората част вратарят на Ал Ахли Шериф Екрами спаси дузпа.