ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Истински екшън се разигра по време на двубоя между Сестао и Райо Махадаонда от испанската трета дивизия. Мачът беше прекратен няколко минути преди края при резултат 2:1, след като гостите отказаха да го доиграят.

Причина за това бяха расистки подмятания, придружени с маймунски звуци по адрес на сенегалския вратар на Райо Махадаонда Шейх Кане Сар.

Тъмнокожият страж не издържа и налетя да бие един от запалянковците зад вратата си. Заради това африканецът получи червен картон в 84-тата минута. Това обаче допълнително го изнерви, след което скочи да бие и рефера Франсиско Гарсия Риесго.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Капитанът на тима Хорхе Касадо разкри, че привържениците на Сестао са наричали съотборника му Шейх Сар "ш*бан н*гър", а това е накарало всички от тима да го подкрепят и да протестират срещу изгонването му като не доиграят двубоя.

Сега вратарят е заплашен от наказание в размер до 8 мача - 4 за червения картон и ще толкова заради проявената агресия.