Еквадор се наложи с 2:1 срещу Мексико в мач от Група "А" на турнира Копа Америка. Воденият от треньора Густаво Кинтерос тим постигна първа победа, след като записа две загуби - 0:2 от домакина Чили и 2:3 от Боливия. Именно чилийците и боливийците се класират за 1/4-финалите, а Мексико остава на последното четвърто място с 2 точки. Успехът не стигна на Еквадор да бъде във фазата на елиминациите.

В срещата на стадион "Ел Тениенте" в Ранкагуа еквадорците поведоха в 26-ата минута, когато Милер Боланьос отбеляза - 0:1. В 57-ата играчът на Уест Хям Евер Валенсия удвои преднината на своите, а до края Мексико имаше сили само за почетно попадение. Вкара го Раул Хименес в 64-ата минута. Нападателят на Атлетико (Мадрид) бе точен от дузпа.

Мексико - Еквадор 1:2
0:1 Милер Боланьос (26), 0:2 Евер Валенсия (57), 1:2 Раул Хименес (64)