Еквадор победи Чили с 3:1 в мач от зона “Южна Америка” на световните квалификации. Всичко започна отлично за гостите, след като халфът Паредес си заби автогол в 25-ата минута. После обаче нещата се влошиха за момчетата на селекционера Серхио Борги.

Филип Кайседо изравни в 33-ата минута, а в 57-ата минута нападателят на Локомотив (Москва) покачи на 2:1 за Еквадор. Малко по-рано Контрерас от гостите бе изгонен за втори жълт картон. За футболистите на Чили стана още по-трудно да удържат натиска на ентусиазираните еквадорци. В 86-ата минута и звездата на Ювентус Артуро Видал бе изгонен с директен червен картон и съотборниците му истанаха с 9 души на терена. В 3-ата минута на добавеното време Кастильо фиксира крайното 3:1 за Еквадор.

У дома “жълто-сините” са с актив от 9 поредни победи (квалификации и контроли), 7 от които на нула.
Лидери в групата са Колумбия и Еквадор с по 16 точки, пред Аржентина 14 (и мач по-малко), Чили и Уругвай с 12 и др.