За втора поредна година Рапид (Виена) елиминира Астън Вила със Стилиян Петров и се класира в групите на Лига Европа. Австрийският тим победи с 3:2 на реванша на "Вила Парк" пред 30 000 зрители и вгорчи живота на Стенли и съотборниците му. Преди седмица двата отбора не се победиха във Виена, завършвайки 1:1.

Стилиян Петров игра цял мач за Вила, но бе сред антигероите, след като пропусна дузпа в 72-ата минута при резултат 1:1.

Срещата започна добре за домакините, които в 22-ата минута поведоха чрез Габриел Агбонлахор. Рапид обаче успя да изравни в началото на второто полувреме. В 52-ата за 1:1 бе точен Нухлу. При този резултат домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Стилиян Петров пропусна от бялата точка в 72-ата. Въпреки това в 77-ата Емил Хески изведе своя тим напред, но в ответната атака австрийския тим отново възстанови равенството чрез Зонлайтнер - 2:2. В 81-ата пък Гартлер окончателно уби интригата с трети гол за Рапид - 2:3 и така австрийците се озоваха в групите на Лига Европа. Както е известно, грандът от Виена по-рано елиминира и Берое. /БЛИЦ