Динамо (Загреб) победи словенския Марибор с 2:1 в първи мач от плейофите на турнира. Екзекуторът на нашия Лудогорец стигна изключително трудно до успеха, след като техният халф Милан Бадел си заби автогол и изравни резултата. Преди това мачът започна прекрасно за домакините. Още в 10-ата минута Дуже Коп откри резултата. В 39-ата минута обаче след центриране от фаул на гостите капитанът на Динамо Бадел изпрати топката зад гърба на изненадания Иван Келава за 1:1. До края на мача едва ли имаше друг футболист на терена, който да искаше повече от злополучния Милан да вкара гол този път правилната врата. Той все пак успя да се реваншира за грешката си в 74-ата минута, когато бе изведен чудесно от Коп и с премерен удар взриви трибуните на “Максимир” – 2:1 за Динамо.

Динамо (Загреб) – Марибор 2:1
1:0 Дуже Коп (10), 1:1 Милан Бадел (39-автогол), 2:1 Милан Бадел (74)

Динамо З: Иван Келава, Йосип Шимунич, Тонел, Домагой Вида, Йосип Пиварич, Ариян Адеми, Йерко Леко (Иван Пеко, 46), Самир (Шиме Вършалко, 88), Милан Бадел, Анте Рукавина (Фатош Бечирай, 57), Дуже Коп

Марибор: Ясмин Ханданович, Алеш Меяч, Нейц Потокар, Александър Райчевич, Аргус, Желко Филипович (Деян Мезга, 76), Горан Цвиянович, Агим Ибраими, Алеш Мертел, Роберт Берич (Никола Комазец, 82), Маркос Таварес

Съдия: Джюнеит Чакър (Истамбул, Турция)
Жълти картони: Леко, Бадел, Шимунич, Вида, Адеми (Д); Мертел (М)
Хърватия. Загреб. Стадион “Максимир”

Следете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК