Отстранилият ЦСКА 1948 от евротурнирите след победи с 1:0 и 3:2 - ФКСБ отпадна от Лигата на конференциите след загуба с 0:2 от Нордселанд като гост. Първата среща в Букурещ преди седмица завърши при 0:0.

ФКСБ падна жертва на голмайстора на Нордселанд Маркус Ингвартсен, който допреди няколко месеца играеше в Бундеслигата за Майнц 05. Юношата на клуба реализира и двата гола за домакините, които бяха улеснени и от червен картон за румънците.

Ингвартсен беше точен за 1:0 от дузпа две минути преди паузата, с което “тигрите” взеха аванс и накараха гостите да атакуват.

В 62-рата минута обаче капитанът на румънския национален тим Влад Кирикеш си изкара втори жълт картон и беше изгонен от игра. В 85-ата отборът от Букурещ инкасира второ попадение, отново дело на Ингвартсен.

В плейофа за влизане в групите Нордселанд ще спори победителя от двойката Партизан - Сабах (Баку).