Реал (Мадрид) и Барселона завършиха 1:1 в първи полуфинал за Купата на краля. Повече могат да съжаляват гостите, които бяха по-добрият отбор на “Сантяго Бернабеу”. Барселона е актуалният носител на Купата на Краля. Каталунците биха с 3:0 Атлетик (Билбао) на финала миналия сезон. Преди титаничния сблъсък домакините пък трябваше да решават много кадрови проблеми преди първото Ел Класико за 2013 г.

Жозе Моуриньо имаше далеч повече ядове от колегата си Тито Виланова. Последният не води каталунците, тъй като е на лечение в Ню Йорк. Моуриньо не можеше да разчита на наказаните Серхио Рамос, Анхел Ди Мария и Фабио Коентрао. Капитанът Икер Касияс пък претърпя операция на ръката и ще е аут от терените за около 3 месеца.

Още във 2-ата минута Кристиано Роналдо от фаул затрудни вратаря на гостите Пинто. Ветеранът хладнокръвно изби в корнер тежкия удар на португалеца. В 12-ата минута пък Иниеста “хвърли” прекрасен пас към Жорди Алба зад гърба на защитниците, но бранителят не можа да уцели добре топката и тя излезе в тъч. 10 по-късно Шави разтресе гредата зад гърба на дебютанта Диего Лопес след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар. В 24-ата минута Рикардо Карвальо върна лошо една топка на вратаря, Шави отне и стреля към празната врата. От голлинията обаче изби младия Варан и спаси чист гол за Барса. В 27-ата минута пък Хосе Койехон изведе Карим Бензема в чиста позиция около точката на дузпата. Французинът обаче би в аут. После отново Бензема пропусна отблизо да засече отличен пас на Месут Йозил.

Гостите нанесоха своя удар в 50-ата минута. След разиграване пред наказателното поле на столичани Лео Меси отклони топката към непокрития Сеск Фабрегас. Халфът навлезе в пеналта и стреля покрай вратаря Лопес – 0:1!
След час игра Дани Алвес опита да изненада стража на Реал с шут от дистанция, но дебютантът внимаваше. В 67-ата минута великолепна контраатака на Реал завърши с контузия на Жерар Пике. Сами Кедира пусна надясно към Йозил, халфът пък центрира остро в пеналта, където връхлиташе Кристиано Роналдо. Пике се хвърли на рискован шпагат и изби топката пред крака на португалеца. При плонжа си обаче испанският национал удари лошо ръката си. Въпреки болката младият татко продължи да играе.

В 70-ата минута Дани Алвес проби отдясно и върна към Фабрегас. Силният шут на бившия капитан на Арсенал обаче излезе в аут. После оголената защита на Реал едва не бе наказана за втори път. Педро Родригес получи топката сам отдясно, нахлу в пеналта и излезе сам срещу Лопес, но би покрай вратата. Халфът записа своя мач номер 200 с екипа на Барселона.
В 81-ата минута неуморимият Йозил центрира в наказателното поле отдясно и Рафаел Варан надскочи всички и с глава препарира безпомощния Пинто – 1:1!

В 89-ата пък Шави наприви един от фирмените си пасове и изведе Жорди Алба в чиста позиция. Защитникът стреля с левия крак, но Лопес с вещина спаси. Реал (Мадрид) все пак продължи серия от 31 поредни мача без загуба на "Сантяго Бернабеу" - 25 победи и 6 равенства. "Белия балет" обаче е спечелил само 1 от последните си 9 двубоя срещу каталунците на "Сантяго Бернабеу".
За Кралската купа балансът е 32 мача, 10 победи за Реал (Мадрид), 6 равенства, 15 победи за Барселона, г.р. 58:60
В общия баланс са 255 мача, 92 победи за Реал (Мадрид), 57 равенства, 106 победи за Барселона, г.р. 414:447. На 7 октомври миналата година срещата Барселона - Реал (Мадрид) от Примера дивисион приключи наравно 2:2.

Вниманието тази вечер приковаваше и сблъсъкът – Кристиано Роналдо – Лео Меси. Португалецът отбеляза в предишните 6 издания на Ел Класико, а общо в дербито има 10 попадения. Роналдо е играл до момента в 17 двубоя на "белия балет" срещу каталунците. Меси пък има 17 гола в Ел Класико от 23 участия. В последните 8 дербита Лео има 4 попадения. Сега обаче и двете мегазвезди не можаха да се разпишат, въпреки че играха на ниво.

0:1 Сеск Фабрегас (50) , 1:1 Рафаел Варан (81)

Реал (Мадрид): Диего Лопес, Есиен, Варан, Карвальо, Арбелоа, Шаби Алонсо, Кедира, Кайехон (58-Модрич), Йозил, Кристиано Роналдо, Бензема (63-Игуаин)

Барселона: Пинто, Дани Алвес, Пуйол, Пике, Жорди Алба, Шави, Бускетс, Фабрегас, Педро (76-Алексис Санчес), Меси, Иниеста (85-Тиаго Алкантара)