ПСЖ победи Брест с 3:1 в мач от 37 предпоследен кръг на Лига 1. Златан Ибрахимович вкара два гола, а Дейвид Бекъм беше капитан в последния домакински мач на парижани за сезона.

Бившият английски национал обяви през седмицата, че след края на сезона слага край на кариерата си, се разплака, когато беше заменен от Есекил Лавеци в 81-ата минута.

Бекъм се отчете с асистенция за успеха на ПСЖ, след като подаде да Блез Матуиди за попадението му в 31-ата минута. Ибрахимович беше точен в 5-ата и 36-ата минути. Беншоп вкара за Брест в 81-ата минута.

Сент Етиен съхрани надеждите си, че може да играе в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи Олимпик (Марсилия) с 2:0 и излезе на четвърто място в класирането. “Зелените” изостават само на точка от третия Олимпик (Лион), който утре гостува на шестия Ница.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 19 май (неделя): Ница – Олимпик (Лион)

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 80, 2.Олимпик (Марсилия) 70, 3.Олимпик (Лион) 63, 4.Сент Етиен 62, 5.Лил 61, 6.Ница 60 и др.