Емполи надви Каляри с 2:0 в първия мач от 5-ия кръг в Серия "А" на Италия.

Лоренцо Коломбо откри резултата за "сините" след 33 минути игра, а Себастиано Еспозито оформи крайния резултат четири минути след почивката.

Островитяните нямат нито една победа в последните си четири домакински мача срещу отбора на Емполи, който е на трето място в класирането с 9 точки.

Торино също взе гостуването си на Верона с 3:2 и оглави временно класиране. Санабрия откри в 10-ата за "биковете", но секунди по-късно Кастанос изравни.

От 21-ата минута домакините играха с човек по-малко след изгонването на Давидович и това улесни задачана на съперника. Санабрия пропусна отсъдената за нарушението дузпа, но в 33-ата минута Сапата вкара за 1:2. Че Адамс (79) покачи на 1:3. Крайното 2:3 фиксира Москера в добавеното време.