Аталанта не успя да пречупи Емполи и въпреки предимството си завърши 0:0 в мач от 24-ия кръг на Серия А. Гостите, които приемаха играта, обаче на два пъти можеха да шокират съперника си.

Те не допуснаха да бъдат пресирани в началото, а добър техен шанс не бе оползотворен от Желински след грешка в защитата на съперника.

Аталанта пропусна страхотна възможност в 24-ата минута, когато Пинийя върна топката към Гомес, който от близко разстояниe не намери целта. При следващата удобна възможност, чилиецът не успя да овладее добре кълбото и то бе избито от вратаря Скорупски.

Стражът на гостите трябваше отново да се намесва малко по-късно, за да отбие удар на Куртич.

Емполи получи нов шанс в началото на второто полувреме, когато Рикардо Сапонара разтресе гредата след асистенция на Парадес.

В последствие Аталанта отново владееше положението, но така и не стигна до гол.

След равенството Емполи заема осма позиция с 34 точки, а Аталанта е 13-а с 28 точки.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!