Емполи поднесе една от изненадите в 33-ия кръг на Серия "А". Скромният тим на домакините, който преди мача беше на 16-о място в класирането, победи четвъртия Наполи с 4:2. Куриозното е, че три от попаденията бяха автоголове.

Отборът на треньора Рафаел Бетинес остана четвъртис 56 точки - на пет точки зад третия Рома. Емполи е на 14-ото място с 38 точки.

Домакините започнаха много агресивно и още в 7-ата минута Масимо Макароне откри резултата - 1:0. Той получи топката от Пучиалери в наказателното поле и с мощен удар не остави шансове на вратаря Андухар. Това бе негов 10-и гол от началото на сезона. 2 минути преди почивката Макароне намери Сапонара в наказателното поле, той от аутлинията центрира, топката се отклони в главата на защитника на гостите Бритос и влезе във вратата - 2:0.

В 45-ата минута Сапонара направи преднината класическа, след като завърши бърза атака - 3:0. Гостите така и не успяха да излязат от шока. В 64-ата минута те все пак върнаха едно попадение. Хамшик изведе Маджо в пеналта, той центрира остро пред вратата, а там Лаурини си вкара автогол за 3:1. В 82-ата минута Раул Албиол от Наполи отклони центриране в собствената си врата - 4:1, и с това уби и последните надежди за обрат.

В 1-ата минута на добавеното време Хамшик оформи крайното 4:2 с шут от границата на наказателното поле.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 33 КРЪГ
28.04.15
21:45 ч.
Удинезе - Интер 1:2
0:1 Мауро Икарди (48-дузпа), 1:1 Антонио ди Натале (50), 1:2 Лукас Подолски (66)
29.04.15
21:45 ч.
Палермо - Торино 2:2
1:0 Роберто Витиело (10), 1:1 Бруно Перес (13), 2:1 Лука Ригони (26), 2:2 Макси Лопес (60)
29.04.15
21:45 ч.
Сасуоло - Рома 0:3
0:1 Сейду Думбия (6), 0:2 Алесандро Флоренци (27), 0:3 Миралем Пянич (74)
29.04.15
21:45 ч.
Лацио - Парма 4:0
1:0 Марко Пароло (10), 2:0 Мирослав Клозе (13), 3:0 Антонио Кандрева (16), 4:0 Балде Кейта (81)
29.04.15
21:45 ч.
Милан - Дженоа 1:3
0:1 Андреа Бертолачи (37), 0:2 Мбайе Нианг (49), 1:2 Филип Мексес (66), 1:3 Яго Фалке (90+3-дузпа)
29.04.15
21:45 ч.
Ювентус - Фиорентина 3:2
0:1 Гонзало Родригес (33-дузпа), 1:1 Фернандо Йоренте (36), 2:1 Карлос Тевес (45+1), 3:1 Карлос Тевес (70), 3:2 Йосип Иличич (90)
Чезена - Аталанта 2:2
0:1 Маурисио Пиниля (50), 1:1 Франко Бриенца (56-дузпа), 2:1 Карлос Карбонеро (70), 2:2 Маурисио Пиниля (82)
29.04.15
21:45 ч.
Сампдория - Верона 1:1
1:0 Лоренцо де Силвестри (65), 1:1 Лука Тони (68)
30.04.15
21:45 ч.
Емполи - Наполи 4:2
1:0 Масимо Макароне (7), 2:0 Мигел Бритос (43-автогол), 3:0 Рикардо Сапонара (45+1), 3:1 Винсенте Лаурини (64 - автогол), 4:1 Раул Албиол (81-автогол), 4:2 Марек Хамшик (90+1)