Страхотно шоу направиха Енерги Котбус и Карлсруе в мач от 3-ия кръг на Втора Бундеслига. Двата състава си вкараха общо 10 гола и завършиха 5:5. Домакините поведоха с 2:0, но в началото на второто полувреме вече губеха с 2:5.

Още в 1-ата минута Петерсен откри, а в 16-ата бившият футболист на Борусия (Дортмунд) Марк-Андре Крушка удвои в полза на Енерги. Само за 5 минути Карлсруе осъществи пълен обрат с попадения на Крисантъс, Мютцел и Финк. В края на полувремето Яшвили направи резултата 2:4, а в 55-ата минута всичко изглеждаше решено, след като Щафелд вкара пети гол за Карлсруе. Тогава дойде ред на Енерги да покаже какво може в атака. Точно 7 минути бяха достатъчни на Шао, Петерсен и Реймерик, за да докарат нещата до атрактивното 5:5.

Равенството попречи на Енерги да запази пълния си актив и бившият тим на Станислав Ангелов заема 4-о място с 7 точки. Карлсруе е 9-и с 4./БЛИЦ