Есберг изненада Стандарт (Лиеж) и спечели драматична победа с 2:1 като гост в мач от група С на Лига Европа. Мик ван Бурен откри за датския тим още при първата опасна контраатака в 63-ата минута. Джофри Биа Муянги изравни четвърт час преди края. Мачът си вървеше спокойно към ремито, когато в 5-ата минута на добавеното време резервата Мушага Бакенга се разходи из защитата на Стандарт и дари победата на Есберг с 1:2. Любопитно е, че датчаните спечелиха последните си 4 визити в Европа! Стандард пък прекъсна серия от 6 победи в турнира.

В другата среща от групата Залцбург разби шведския Елфсборг с 4:0. В герой на вечерта се превърна Жонатан Сориано, който направи впечатляващ хеттрик (44-дузпа, 69, 79). Първото попадение пък беше дело на Aлан Дъглас в 36-ата минута.