Бенфика сензационно изпусна победата при домакинството си на Ещорил. Мачът от 28-ия кръг на Лига Сагреш завърши 1:1. Лисабонските "орли", които са на път да станат шампиони, допуснаха груба грешка в защита в 58-ата минута. От това се възползва централният защитник на гостите Джеферсон, който откри резултата - 0:1. Уругваецът Макси Перейра все пак изравни 10 минути по-късно. Въпреки пълното си надмощие Бенфика до края така и не успя да пробие защитния вал на Ещорил.

В 68-ата минута домакините останаха с 10 души на терена, след като резервата Карлос Мартинс получи втори жълт и съответно червен картон. Така само два кръга преди края на първенството битката за титлата остана отворена. Бенфика води със 74 точки, две по-малко има преследвачът Порто. Съперниците се срещат помежду си на "Ещадио ду Драгао" на 12 май – само три дни преди финала в Лига Европа. В последния кръг Бенфика има мач с последния Морейрензе, а Порто гостува на третия в класирането Пасош де Ферейра.