Еспаньол постигна минимален успех с 1:0 като гост на Расинг (Сантандер) в мач от 9-ия кръг на Примера дивисион. Единственото попадение в двубоя реализира Серхио Гарсия в 59-ата минута. Това бе втори пореден успех за "папагалчетата" като гост след този над Райо Валекано преди седмица - отново победа с 1:0.

Загубата пък свлече воденият от Ектор Купер Расинг (Сантандер) на последното 20-о място. Тимът е спечелил едва 4 точки от началото на сезона. Еспаньол пък вече има 12 в актива си и заема 8-ата позиция.

В друг мач от кръга Спортинг (Хихон) извоюва първа победа за сезона - 2:0 у дома срещу Гранада. Точни за домакините бяха Давид Барал в 5-ата минута и Андре Кащро в 42-ата. Отборът от Хихон е с 4 точки на предпоследното 19-о място, а Гранада остана 18-и с 5 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 9 КРЪГ
22.10.11
19:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Гранада 2:0
1:0 Давид Барал (5), 2:0 Андре Кащро (42)
Малага – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 62 мача, 11 победи за Малага, 14 равенства, 37 победи за Реал (Мадрид)
Атлетико (Мадрид) – Майорка (ТВ +)
Баланс: 28 мача, 12 победи за Атлетико (Мадрид), 6 равенства, 10 победи за Майорка
Валенсия – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 152 мача, 61 победи за Валенсия, 35 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)