Еспаньол победи Спортинг (Хихон) с 1:0 в мач от 14 кръг на Примера дивисион. Това бе пети пореден мач без загуба на каталунския тим, който се изкачи на трето място в класирането.

Единственият гол в мача бе реализиран от капитана на “папагалите” Луис Гарсия, който се разписа в 69-ата минута. Близо 40 минути Еспаньол игра с човек по-малко заради втория жълт картон на Раул Баена.

Хетафе излезе на шесто място в класирането след успех с 3:0 над Майорка, а Малага разби Расинг (Сантандер) с 4:1. Алмерия и Сарагоса завършиха 1:1 в мач между отбори от дъното на класирането./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 14 КРЪГ
От 4 декември (събота)
Леванте - Атлетико (Мадрид) 2:0
1:0 Нано (3), 2:0 Фелипе Кайседо (59)

Осасуна - Барселона 0:3
0:1 Педро Родригес (26), 0:2 Лионел Меси (66), 0:3 Лионел Меси (85-дузпа)

Реал (Мадрид) - Валенсия 2:0

1:0 Кристиано Роналдо (74), 2:0 Кристиано Роналдо (88)

От 5 декември (неделя)
Хетафе - Майорка 3:0
1:0 Педро Риос (20), 2:0 Педро Риос (28), 3:0 Даниел Парехо (79)

Алмерия - Сарагоса 1:1
0:1 Габи Фернандес (67-дузпа), 1:1 Пабло Пиати (77)

Еспаньол - Спортинг (Хихон) 1:0
1:0 Луис Гарсия (69)

Малага - Расинг (Сантандер) 4:1
1:0 Елисеу (28), 2:0 Хосе Ресио (43), 2:1 Маркус Розенберг (45), 3:1 Хосе Рондон (52), 4:1 Хосе Рондон (54)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 5 декември (неделя) от 20:00 часа
Виляреал - Севиля TV+
Баланс: 18 мача, 4 победи за Виляреал, 4 равенства, 10 победи за Севиля

На 5 декември (неделя) от 22:00 часа
Реал Сосиедад - Атлетик (Билбао) TV+
Баланс: 126 мача, 43 победи за Реал Сосиедад, 32 равенства, 51 победи за Атлетик (Билбао)

На 6 декември (неделя) от 22:00 часа