Еспаньол би без проблеми Депортиво (Ла Коруня) с 2:0 в мач от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион. Португалският ветеран Шимао Саброса откри резултата на полувпразния “Корнела-Ел Прат” в 30-ата минута, а крайното 2:0 оформи Кристиан Стуани в 88-ата. След тази победа Еспаньол се изкачи на 16-ото място във временното класиране, докато гостите остават последни с 12 точки.

В друга среща от кръга Реал Сосиедад победи Севиля с 2:1. Домакините поведоха с 1:0 в 18-ата минута след гол на Карлос Вела. Гари Медел изравни малко след почивката, но това не смути домакините. Те се хвърлиха в атака и Алберто де ле Бела им донесе победата с гол в 69-ата минута. Севиля завърши мача с десет души, след като Коке бе изгонен четвърт час преди последния съдийски сигнал. Реал Сосиедад вече няма загуба в осем поредни мача (4-4-0). Севиля пък няма успех от 5 мача в Примера.