Еспаньол победи Алавес с 3:2 в мач от 5-ия кръг на испанската Ла Лига. В герой на вечерта се превърна Хави Пуадо, който се отчете с впечатляващ хеттрик за успеха на "папагалчетата".

Именно той откри резултата в 21-ата минута след асистенция от Техеро. В 35-ата минута обаче Томас Конечни успя да изравни - 1:1.

Пуадо (56) се разписа за 2:1, а в 63-ата минута от дузпа оформи своя хеттрик.
 Щурмът на гостите от Алавес стигна само за намаляване на пасива след гол на Нахуел Тенаглия (68).

Еспаньол се изкачи на седмо място във временното класиране, а Алавес е шести, като и двата тима имат по 7 точки.

Виляреал пък надви с 2:1 като гост в мач от петия кръг на испанската Ла Лига. "Жълтата подводница" откри резултата в 27-ата минута. Тогава от трудна позиция Логан Коста засече с глава центриране на Алекс Баена е прати топката в левия ъгъл на вратата на Донимик Грайф.

В 55-ата минута Раул Албиол от Виляреал си вкара автогол, с което резултатът бе изравнен.В 70-ата Тони Лато от Майорка бе изгонен с директен червен картон за ужасяващо влизане в краката на съперник.

До края на срещата Виляреал бе по-активният отбор и в четвъртата минута на добавеното време Айосе Перес донесе трите точки - 1:2.