Еспаньол сложи край на серията си от три поредни загуби в Примера дивисион и в мач от 18 кръг се наложи с 4:0 над Сарагоса.

Пабло Освалдо откри резултата за “папагалите” още в 8-ата минута, а до края на мача се разписаха и Луис Гарсия (от дузпа), Алваро Васкес и Серхио Гарсия.

Спортинг (Хихон) вкара два гола и направи 1:1 като гост на Расинг (Сантандер). Аморим Грегори си вкара автогол след половин час игра, а Диего Кастро изравни в последната минута.

Майорка се изкачи на осмо място в класирането, след като победи опашкаря Алмерия с 4:1. Осасуна и Хетафе направиха нулево равенство./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 18 КРЪГ

От 8 януари (събота)
Малага - Атлетик (Билбао) 1:1
1:0 Мартин Демикелис (82), 1:1 Хави Мартинес (90+2)

Реал Сосиедад - Севиля 2:3
1:0 Диего Ривас (23), 1:1 Фредерик Кануте (25), 2:1 Хосеба Йоренте (43), 2:2 Луиш Фабиано (64), 2:3 Фредерик Кануте (66)

Депортиво (Ла Коруня) - Барселона 0:4
0:1 Давид Вия (26), 0:2 Лионел Меси (53), 0:3 Андрес Иниеста (81), 0:4 Педро Родригес (82)

От 9 януари (неделя)
Майорка - Алмерия 4:1
1:0 Иван Рамис (12), 2:0 Виктор (37), 2:1 Алберт Крусат (66), 3:1 Емилио Нсуе (67), 4:1 Михаел Перейра (88)

Осасуна - Хетафе 0:0

Еспаньол - Сарагоса 4:0
1:0 Пабло Освалдо (8), 2:0 Луис Гарсия (30-дузпа), 3:0 Алваро Васкес (34), 4:0 Серхио Гарсия (87)

Расинг (Сантандер) - Спортинг (Хихон) 1:1
1:0 Аморим Грегори (30-автогол), 1:1 Диего Кастро (90+1)

Еркулес - Атлетико (Мадрид)
Баланс: 38 мача, 8 победи за Еркулес, 5 равенства, 25 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.