Еспаньол продължи със силното си представяне като домакин през сезона, записвайки пета поредна победа на своя "Корнейя-Ел Прат".  Жертвата в 10-ия кръг бе Малага, който бе воден за първи път от своя нов наставник - Мануел Пелегрини, и бе надигран с минималното 1:0.

Единственото попадение на модерното 40-хилядно съоръжение падна две минути след първи съдийски сигнал и бе дело на юношата на клуба Хавиер Маркес Морено, разписал се след пас на Хосе Мариа Кайехон. Голът бе първи за халфа през сезона, но донесе ценни три точки на състава от Барселона, който се нареди на 4-а позиция във временното класиране след успеха.

В другия мач от кръга снощи Реал Сосиедад победи на свой терен Расинг Сантандер с 1:0 с гол на Хосеба Йоренте в седмата минута./БЛИЦ

Баланс: 26 мача, 8 победи за Сарагоса, 5 равенства, 13 победи за Майорка

18:00 часа Виляреал – Атлетико (Билбао)(Филм +)
Баланс: 22 мача, 11 победи за Виляреал, 5 равенства, 6 победи за Атлетик (Билбао)

18:00 часа Алмерия – Спортинг (Хихон)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Алмерия, 2 победи за Спортинг (Хихон)

18:00 часа Осасуна – Еркулес
Баланс: 10 мача, 5 победи за Осасуна, 3 равенства, 2 победи за Еркулес

18:00 часа Леванте – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 8 мача, 2 победи за Леванте, 1 равенство, 5 победи за Депортиво (Ла Коруня)

20:00 часа Хетафе – Барселона (ТВ +)
Баланс: 12 мача, 1 победа за Хетафе, 3 равенства, 8 победи за Барселона

22:00 часа Реал (Мадрид) – Атлетико (Мадрид)(ТВ +)
Баланс: 146 мача, 79 победи за Реал (Мадрид), 32 равенства, 35 победи за Атлетико (Мадрид)