Еспаньол изненадващо загуби с 0:2 от аутсайдера Малага в мач от 29-ия кръг на Примера дивисион. Хосе Рондон вкара двата гола за успеха на андалусците.

Момчетата на Мануел Пелегрини доминираха в целия мач и заслужено спечелиха ценните три точки. В осмата минута централният бранител на каталунците Жорди Амат остави Хосе Рондон сам срещу Карлос Камени. Венецуелският нападател вкара красив гол. В 26-ата минута Рондон засече центриране на Портийо и вкара 12-ия си гол в шампионата. Вратарят на Еспаньол спаси още 4 сериозни положения до края на мача.

След успеха Малага се изкачи на 18-ото място, а Еспаньол е пети, но може да бъде изместен от Атлетико (Билбао) след късния мач тази вечер.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 29 КРЪГ

Майорка - Сарагоса 1:0
1:0 Джонатан де Гузман (65-дузпа)

Барселона - Хетафе 2:1
1:0 Даниел Алвеш (17), 2:0 Боян Къркич (50), 2:1 Ману (88)

Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Карим Бензема (11), 0:2 Месут Йозил (32), 1:2 Серхио Агуеро (86)

Еркулес - Осасуна 0:4
0:1 Камунас (10), 0:2 Нелсън (35), 0:3 Вадош (60), 0:4 Сола (66)

Расинг (Сантандер) - Реал Сосиедад 2:1
1:0 Бакърджолу (42), 2:0 Бакърджолу (42)

На 20 март (неделя) от 20:00 часа
Атлетик (Билбао) - Виляреал (TV+)
Баланс: 23 мача, 6 победи за Атлетик (Билбао), 5 равенства, 12 победи за Виляреал

На 20 март (неделя) от 22:00 часа