През първата част двата тима не можаха да си отбележат гол, като всичките три попадения във вратата на “прилепите” паднаха едва след почивката. В 66-та минута Роман, който бе влязъл като резерва три минутки по-рано на мястото на Иван Алонсо, откри резултата в полза на домакините. Гостите се опитаха моментално да отговорят и да стигнат до равенството, но получиха второ попадение във вратата си. Това се случи в 82-ата минута, когато Николас Пареха бе точен за 2:0. Крайното 3:0 пък бе оформено в последната минута на редовното време, когато Нене от дузпа бе безапелационен.

Така със спечелените три точки Еспаньол се изкачи на 14-о място във временното класиране с 38 точки, на 4 от последното място в опасната зона, което се заема от Спортинг Хихон. Въпреки загубата пък Валенсия остава в битката за участие в Шампионската лига през следващия сезон, тъй като снощи Виляреал згуби у дома от Севиля с 0:2. “Прилепите” са четвърти с 56 точки, на само една пред Виляреал. /БЛИЦ